Bekijk ook de film
De picnicplaats slaapt top met het geruis van de Germanasca op de achtergrond.
Weer snel een ontbijtje, opruimen en naar de instap in Perrero.
Direct vanaf de start volle bak naar beneden over rechts met golven en walzen
Bruno eerst, ik er achteraan. Eenmaal beneden komt al snel Ward zijn peddel voorbij. Boot en Ward liggen halverwege achter een groot blok separaat uit te hijgen. Geen goede start.
Eenmaal herenigd gaan we verder, na een paar dikke passages besluiten we in twee teams verder te gaan, de rivier is te onoverzichtelijk voor een grote groep.
De passages rijgen zich aaneen , zijn schitterend maar wel stevig, hartslag en ademhaling gaan omhoog.
Ward houdt het bij de eerste brug voor gezien, hij zit niet lekker en dan moet je niet op deze beek zitten.
Ik twijfel, wil eigenlijk ook opgeven maar dan zegt een stemmetje "nee lul, hier kwam je toch voor!?"
Ik ga door, zit een paar keer aan mijn max en ga in een van de grote passages om door een wals, "nu rustig blijven en rollen" dat lukt, ik orienteer me, zit middenin het vervolg en heb mezelf direct onder controle en schiet een keerwater in. En door!
Onderaan de passage is het wel even uithijgen.
Zo denderen we voort. We passeren in totaal 5 stuwen, allemaal bevaarbaar, maar de één na laatste, met de vistrap die je vanaf de weg ziet, wordt alleen door rick middendoor bevaren (omdragen rechts eruit, over brug, links erin) en de laatste (passage omgebouwd tot waterafleiding) wordt door iedereen links omgedragen over de muur van het kanaaltje. Rechts lijkt er een smalle bevaarbare lijn te zitten.
De eerste helft met de stuwen zitten de passages grotendeels aan elkaar vast. Het tweede deel is grotendeels drop-pool met een paar maal een smalle doorgang met serieuze wals, diverse boten krijgen airtime
Eenmaal op de uitstap highviven we, wat is dit een mooie en continue rivier, een absolute topper!
Mijn week is klaar, blij, tevreden, heel mooi en best goed gevaren. Morgen naar huis.
Die middag varen 4 man nog de bovenloop van Campolasalza naar Plancia, 2 km WW IV(V) in een mooie boskloof langs de weg. Twee moeilijkste passages vanaf de weg goed te bekijken. Alles is om te dragen, de weg is altijd dichtbij. 1 passage met boom middenin wordt gedragen. De smalle WW 5 val wordt door Rick en Birdy gevaren.
Menno
Rivierinformatie:
Instap: parkeerplaatsje aan het begin van Perrero. De officiele instap is een honderd meter hoger bij een klein voetbalveldje, ik denk dat we een lange moeilijke passage daarmee gemist hebben.
Uitstap: Sportvelden begin Pomaretto, net na de hoge brug rechts.
Moeilijkheid: WW IV(+). Die + zit mogelijk in de eerste 100 meter die we gemist hebben (?). 5 stuwen in de eerste helft. Eerste drie eenvoudig te varen. 4-e met, stevig zog, heeft alleen Rick gevaren, rechts eruit, brug over en links er weer in. De 5-e, een tot stuw omgebouwde verblokking, links omdragen of rechts over smalle tong varen. De eerste helft is continue, de tweede helft, ongeveer vanaf de stuw met de vistrap, is meer drop-pool in een kloofje naast de weg die altijd dichtbij is.
Afstand: 7-8 km
Waterstand: 15-17 cm, net boven midden water. De stuwen zijn slechts korte waterafleidingen. Meestal is het water 100 meter verderop alweer terug in de beek. De Germanasca ligt samen met de Pellice aan de Italiaanse kant van de Queyras. Als de Guil sneeuwsmelt heeft en op of boven midden water staat, dan is de kans groot dat de Germanasca ook voldoende water heeft. Daarnaast is het gebied uiteraard gevoelig voor een "Genua laag" die veel neerslag tegen de binnenboog van de Alpen kan opleveren.
De Germanasca is een 2 daag tripje vanuit basiskamp Durance 100% waard, desnoods twee dagen hetzelfde traject. De bovenlopen zijn iets moeilijker.